Různé druhy vchodových dveří a jejich výhody

Vchodové dveře do bytu jsou vstupní branou do vašeho domova a jsou důležitým prvkem, který ovlivňuje nejen vzhled vašeho domu, ale také jeho bezpečnost a energetickou účinnost. Existuje mnoho různých druhů vchodových dveří, z nichž každý má své specifické výhody a charakteristiky. V tomto článku si představíme několik populárních druhů vchodových dveří a prozkoumáme jejich výhody.

Bezpečnost na prvním místě 

Častou prioritou klientů je bezpečnost. Tu nabízejí bezpečnostní dveře do bytu, které jsou vybaveny vícebodovými bezpečnostními zámky, třemi závěsy s integrovaným mechanickým zabezpečením proti vysazení a dalšími prvky, mezi které patří i kukátka

Další požadovanou variantou jsou protipožární dveře do bytu. Ty mají speciální konstrukci a izolační materiály zabraňující rychlému šíření požáru. 

Dřevěné vchodové dveře

Dřevěné vchodové dveře jsou tradičním a oblíbeným výběrem pro mnoho domů. Jsou vyrobeny z různých druhů dřeva, jako je dub, borovice, nebo mahagon, což umožňuje různé možnosti designu a stylu. Dřevěné dveře dodávají domu příjemný a přirozený vzhled, který se hodí k různým architektonickým stylům.

Dveře do paneláku bývají obvykle dřevěné a na výběr je velké množství jejich variací.  Díky své izolační schopnosti pomáhají udržovat teplo uvnitř domu, což může snížit náklady na vytápění v zimních měsících.

Ocelové vchodové dveře

Ocelové vchodové dveře jsou synonymem pro bezpečnost a odolnost. Jsou vyrobeny z kvalitní oceli a jsou velmi pevné a odolné proti vnějším vlivům. Ocelové dveře jsou oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají maximální bezpečnost a ochranu svého domova. Mohou být vybaveny různými bezpečnostními prvky, jako jsou vícebodové zámky nebo pevné panty, což ztěžuje vloupání a násilné vniknutí.

Skleněné vchodové dveře

Skleněné vchodové dveře jsou moderním a stylovým prvkem, který přidává do vašeho domu eleganci a prosvětlení. Sklo umožňuje propustit do interiéru dostatek denního světla, což vytváří dojem prostornosti a otevřenosti. Existuje několik druhů skleněných dveří, včetně plného skla, skla s reliéfem, nebo skleněných panelů v kombinaci s jinými materiály, jako je dřevo nebo kov. Skleněné dveře jsou vhodné pro moderní architektonické styly a pro ty, kteří chtějí vyniknout z davu.

Hliníkové vchodové dveře

Hliníkové vchodové dveře jsou cenově dostupnou alternativou k oceli a jsou známé svou lehkostí a odolností proti korozi. Hliníkové dveře jsou k dispozici v různých barvách a povrchových úpravách, což umožňuje snadné sladění s celkovým vzhledem domu. Jsou také energeticky účinné a dobře izolují, což pomáhá udržovat teplotu uvnitř domu stabilní.

PVC vchodové dveře

PVC vchodové dveře jsou známé svou odolností proti povětrnostním vlivům a nízkými náklady na údržbu. Jsou vyrobeny z plastu, který je odolný proti vlhkosti a hnilobě, což z nich dělá ideální volbu pro oblasti s náročnými klimatickými podmínkami. PVC dveře jsou k dispozici v různých barvách a designech, které lze snadno sladit s architektonickým stylem vašeho domu.

Vchodové dveře a jejich velikost 

Nejběžnější variantou jsou vchodové dveře 80 a 90, přičemž čísla znamenají centimetry. Pokud má klient specifická přání a nestandardní velikost, není problém se domluvit na individuální zakázce. 

Výběr správných vchodových dveří pro váš domov

Při výběru vchodových dveří pro váš domov je důležité zvážit několik faktorů, jako je bezpečnost, design, energie účinnost a náklady. Rozhodněte se, jaké jsou vaše prioritní požadavky a vyberte dveře, které nejlépe odpovídají vašim potřebám. Pamatujte, že vchodové dveře jsou dlouhodobou investicí, která ovlivní vzhled a funkčnost vašeho domu, proto si pečlivě vyberte ať už preferujete dřevo pro přírodní vzhled, ocel pro zvýšenou bezpečnost, sklo pro moderní eleganci, nebo hliník pro nízkou údržbu.