Bezpečnostní standardy a certifikace: Co znamenají a jak je vyhodnotit u dveří

Při výběru bezpečnostních dveří je důležité mít na paměti nejen materiál, design a zámky, ale také bezpečnostní standardy a certifikace. Tyto standardy a certifikace slouží jako ukazatelé kvality a bezpečnosti dveří, a pomáhají vám vybrat protipožární dveře do bytu, které budou odpovídat vašim požadavkům. V tomto článku se podíváme na význam bezpečnostních standardů a certifikací a jak je vyhodnotit při výběru dveří.

Co jsou bezpečnostní standardy a certifikace?

Bezpečnostní standardy a certifikace jsou normy a postupy, které určují minimální požadavky na bezpečnostní vlastnosti a výkon dveří. Tyto standardy a certifikace jsou stanoveny různými organizacemi a institucemi, a jejich účelem je zajištění vysoké kvality a bezpečnosti dveří na trhu. Certifikace je proces, kterým jsou vchodové dveře do bytu testovány a hodnoceny ve vztahu k těmto standardům, a potvrzují, že dveře splňují stanovené požadavky.

Nejběžnější bezpečnostní standardy

Existuje několik nejběžnějších bezpečnostních standardů, které se vztahují na bezpečnostní dveře. Mezi ně patří například:

  1. Evropský standard EN 1627-1630: Tento standard stanovuje minimální požadavky na odolnost proti fyzickému útoku a vandalství u bezpečnostních dveří.
  2. Certifikace CE: Certifikace CE je povinná pro dveře prodávané v Evropské unii a zajišťuje, že výrobek splňuje základní bezpečnostní požadavky.
  3. Certifikace WK/NWK: Tento německý standard se zaměřuje na odolnost dveří proti fyzickým útokům, jako je páčení, kopání nebo vrtání.
  4. Certifikace RC: Certifikace RC (Resistance Class) je nizozemský standard, který určuje úroveň odolnosti dveří proti vloupání a vandalství. Bezpečnostní dveře do bytu s vyšším stupněm RC jsou odolnější proti násilnému vniknutí.

Jak vyhodnotit bezpečnostní standardy a certifikace?

Při vyhodnocování bezpečnostních standardů a certifikací u dveří je důležité vzít v úvahu několik faktorů:

  1. Typ certifikace: Každá certifikace se zaměřuje na jiné aspekty bezpečnosti dveří. Zjistěte, zda je certifikace zaměřena na odolnost proti fyzickým útokům, proti vloupání, nebo proti jiným specifickým vlastnostem, které jsou pro vás důležité.
  2. Úroveň certifikace: Některé certifikace mají různé úrovně odolnosti nebo stupně. Zjistěte, jakou úroveň certifikace mají dveře, které zvažujete koupit, a porovnejte ji s vašimi bezpečnostními požadavky.
  3. Důvěryhodnost certifikace: Zkoumejte, jaké instituce a organizace certifikace udělují. Hledejte renomované a důvěryhodné certifikační orgány, které mají dobrou pověst a uznání v oboru.
  4. Recenze a zkušenosti: Přečtěte si recenze a zkušenosti ostatních uživatelů s dveřmi, které mají certifikaci. To vám může poskytnout užitečné informace o jejich skutečné kvalitě a účinnosti.

Důležitost bezpečnostních standardů a certifikací

Bezpečnostní standardy a certifikace mají zásadní význam při výběru bezpečnostních dveří. Pomáhají vám vybrat vchodové dveře do paneláku, které splňují stanovené bezpečnostní normy a poskytují vysokou úroveň ochrany. Certifikace je nezávislým potvrzením, že dveře byly testovány a hodnoceny s ohledem na jejich bezpečnostní vlastnosti. Pamatujte, že vchodové dveře s certifikací nezaručují stoprocentní neprůstřelnost, ale poskytují vyšší úroveň ochrany proti vloupání.

Bezpečnostní dveře jen s kvalitní certifikací 

Bezpečnostní standardy a certifikace jsou důležité při výběru bezpečnostních dveří. Tyto standardy a certifikace pomáhají vyhodnotit bezpečnostní vlastnosti dveří a zaručují, že vchodové dveře 80 splňují minimální požadavky na bezpečnost. Při výběru vchodových dveří zkoumejte typy certifikací, úrovně certifikace, důvěryhodnost certifikačních orgánů a přečtěte si recenze a zkušenosti ostatních uživatelů. Tímto způsobem můžete získat bezpečnostní dveře, které poskytují vysokou úroveň ochrany pro váš domov.